Léto na Vysočině ... aktivní odpočinek, cyklistika, houbaření

Našim hostům, milovníkům Vysočiny, nabízíme hlavně odpočinek a sportovní vyžití v oblasti pěší turistiky, cyklistiky na velmi kvalitních a pestrých cyklotrasách, na své si přijdou i rybáři, houbaři a v neposlední řadě příznivci koupání v čisté vodě např. v oblasti Medlova.

Nemůžeme zapomenout na příznivce přírodních krás, jelikož se v blizkém okolí nachází např. skalní útvary Evropského rozměru (Pasecká skála, Drátenická skála, Čtyři Palice, Devět skal a další..) Na své si přijdou i vyznavači historie. Nabízí se zámek v Novém Městě na Moravě a hlavně jeden z největších a nejnaštěvovanějších hradů v ČR, hrad Pernštejn. Neměli bychom zapomenout na významnou památku, která dávno překročila hranice ČR, kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou, který je zapsán v UNESCO.

Nádherné obce horského charakteru, okouzlující historická městečka např. Kunštát či Bystřice nad Pernštejnem...to všechno a ještě mnohem víc je Vysočina a její nejkrásnější část, kterou lze nazvat "Novoměstsko".

 

Více informací a tipu se dozvíte na portálu kraje Vysočina. Odkaz naleznete v levém navigačním sloupci, na logu kraje Vysočina.

 

Pernštejn, jeskyně Blanických rytířů, okolí Dráteniček, Drátenická skála

 (by Siminni)