Zajímavosti v okolí a tipy na výlet

V Rokytnu je autobusová zastávka, v Novém Městě na Moravě železniční i autobusová zastávka. Z Rokytna je to pouhých 5 km na nádraží v Novém Městě.  Našim hostům, milovníkům Vysočiny, nabízíme hlavně odpočinek a sportovní vyžití v oblasti pěší turistiky, cyklistiky na velmi kvalitních a pestrých cyklotrasách. Oblast je ideální pro rybáře, houbaře. Každý si tu najde své a jistě si zamiluje kousek tohoto krásného kraje. Níže uvádíme některé tipy či zajímavosti (veškeré uvedené vzdálenosti jsou měřeny od naší chalupy:)

 

 

2,5 km
Pasecká skála (819 m)

Pasecká skála byla v roce 1979 vyhlášena přírodní památkou. Jedná se o významný skalní útvar. Nádherné výhledy na Novoměstsko. Je na značené turistické trase.

Výstup zvládne běžný turista.
 

 

 
7 km
Harusův kopec (741 m)

Dominanta Nového Města na Moravě. Významné zimní středisko na Vysočině, které je orientováno na sjezdové lyžování. Na vrchol Vás vyveze sedačková lanovka. V létě je zde krásný výhled na Nové Město.

 

16 km

Zelená Hora - Kostel sv. Jana Nepomuckého
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého byl založen počátkem 18. století. Je jedním z nejlepších projektů architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla. Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1994 

 

12 km
Devět skal (836 m)

Nejvyšší vrchol Žďárský vrchů. V roce 1976 vyhlášeno přírodní památkou. Vrchol leží na značené turistické trase. 
 

25 km

údolní vodní nádrž VÍR

Vodní nádrž Vír byla postavena na řece Svratce na rozhraní Žďárských vrchů a Nedvědické vrchoviny. Skládá se ze dvou částí - větší část Vír I se nachází nad obcí Vír, druhá část – vyrovnávací nádrž Vír II je o několik kilometrů níže po proudu řeky. 


 

35 km

hrad Pernštejn

Pernštejn je jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů, který láká turisty ze širokého okolí. Jak by také ne, na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt. Takové sídlo přece stojí za shlédnutí. 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Další zajímavosti naleznete například na: www.hrady.cz, www.mesta-obce.cz, www.zdarns.cz, www.e-vysocina.cz, www.zdarskevrchy.cz, atd..